Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu
Jednička v internetovém poradenství
a výkonnostním marketingu

Audit přístupnosti

Ověřte si, zda vás nízká přístupnost vašich webových stránek nepřipravuje o dobré jméno, návštěvníky a zákazníky, zda neplatíte až 30 % výdajů na reklamu zbytečně či dokonce neporušujete zákon.

  • Ujistíte se, že je váš web přístupný všem potenciálním návštěvníkům.
  • Poradíme vám, jak odstranit případné překážky.

Zaujala vás tato nabídka?

Objednejte si naše služby

nebo zavolejte na
272 763 111

Přístupné stránky respektují uživatele - jeho technické vybavení, zdravotní dispozice, znalosti, zkušenosti a vzdělání. Nijak neomezují uživatele méně běžných internetových prohlížečů, nevidomé, tělesně postižené, barvoslepé, dyslektiky či cizince se špatnou znalostí jazyka.

Nepřístupné stránky brání některým skupinám uživatelů v přístupu k obsahu. Čtecí zařízení nevidomého je netlumočí správně, barvoslepý na nich přehlédne důležité sdělení, paraplegik nedokáže ovládat jejich navigaci, v méně obvyklém prohlížeči není vidět obsah.

Nová pravidla přístupnosti pro weby veřejné správy

Soukromý web může přístupnými stránkami získat “jen” konkurenční výhodu a nové zákazníky. Pro veřejný sektor jsou však bezbariérové stránky nediskriminující žádnou skupinu obyvatelstva povinností. Povinnost institucí veřejné správy mít přístupný web je zakotvena v Zákoně č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy. Nová pravidla přístupnosti jsou součástí vyhlášky (vyhláška o přístupnosti), která platí od 1. března 2008. Na znění těchto pravidel se podíleli odborníci z naší firmy.

Proč stojí přístupné stránky méně než nepřístupné

Ptáte se, kolik vás přístupné stránky budou stát? Rozhodně méně než nepřístupné. Počítejte s námi.

  • 7 % mužů je barvoslepých a nepřečte text na nevhodně barevném pozadí.
  • Každý pátý mladý člověk trpí dyslexií či poruchou soustředění a četba špatně uspořádaného textu či příliš malého písma ho značně unavuje.
  • Roste podíl seniorů, kteří aktivně využívají internet. Ti mají často problémy s nedostatečným kontrastem nebo malým písmem.
  • Řada uživatelů pracuje s méně obvyklými prohlížeči nebo mobilními zařízeními s malým displejem.

Celkem se k obsahu chybně vytvořených stránek nemusí dostat přes 30 % uživatelů – potenciálních zákazníků. Vytvořit nepřístupné stránky není o nic levnější než vytvořit stránky přístupné. Naopak nepřístupnost stojí hodně peněz navíc. Jestliže na své stránky nepustíte 30 % návštěvníků, pak jste 30 % peněz do jejich výroby, provozu a propagace investovali nadarmo. Nemluvě o škodách na dobré pověsti a značce.

Jak přístupnost stránek testujeme

Přístupnost webových stránek testujeme dle pravidel přístupnosti, která jsou součástí vyhlášky k Zákonu č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy. Na tvorbě těchto pravidel jsme se přímo podíleli. Můžeme ovšem použít i jinou metodiku dle vaší volby (WCAG, Section 508, Blind Friendly Web).

Z našeho auditu se dozvíte, zda jsou vaše stránky přístupné. Ale to není vše. Přesně zjistíte, co jsme testovali, proč je to důležité, jak by měl vypadat optimální stav a kterými chybami přicházíte o nejvíc návštěvníků. Navíc získáte konkrétní doporučení, jak chyby napravit a ztracené návštěvníky získat zpět.

Vyžádejte si nabídku na audit přístupnosti

Rozsah, průběh a cenu auditu přístupnosti je třeba sjednat individuálně. Kontaktujte nás laskavě formulářem ve spodní části stránky a my se s vámi obratem spojíme, abychom dohodli všechny podrobnosti. Jedná se o nezávaznou poptávku placené služby.

Proč spolupracovat s H1.cz?

  • Využíváme nejkvalitnější nástroje na trhu
  • Jsme partnerem Google
  • Naše hodnocení se odvíjí od našich výkonů

Související služby

Testování použitelnosti

Dobrá použitelnost webových stránek je podmínkou jejich úspěšnosti. Vaše stránky otestujeme nejmodernějšími metodami a doporučíme vám, jak je zlepšit.

Obchodní účinnost webu

Analýza obchodní účinnosti webu pohlíží na webové stránky jako na prodejní nástroj a hodnotí jejich schopnost naplňovat obchodní cíle provozovatele.

Analýza použitelnosti

Zkontrolujeme, zda váš web dodržuje obecně platná pravidla použitelnosti. Zjistíte, kde se dostávají vaši návštěvníci do nesnází i které části svého webu máte zpracované správně.

SEO analýza

Rozbor stránek z pohledu SEO je prvním krokem ke zvýšení návštěvnosti a přesnějšímu zacílení. Prověříme váš web, zjistíme, kde děláte chyby, a poradíme vám, jak je napravit.

Certifikáty a členství v odborných asociacích

Certifikovaná agentura Sklik Certifikát Mergado

Všechny certifikáty

Poznejte úspěšný příběh H1.cz

Za 10 let naší činnosti jsme se stali jedničkou na trhu, získali strategického partnera a nyní hodláme svou pozici upevnit i v rámci celoevropského trhu.

2005
Vzniká H1.cz
2008
Zakládáme firemní Facebook a Twitter
2009
Lupa vyhlašuje náš Twitter jako nejprofesionálnější profil v ČR
2010
Spravujeme největší útraty na trhu PPC reklamy
2011
Spojení firem Ataxo a H1.cz
2012
Spuštění nového webu H1.cz
2013
QUISMA a GroupM kupují Hájedničku
2014
CopyCampíme potřetí a stanujeme na IAC 2014

Zobrazit celý příběh H1.cz

Přihlaste se k odběru zpravodaje H1.cz

Odborné články a pozvánky na konference nebo školení, nové informace o lidech a nových projektech. Po registraci můžete stahovat naše mnohé publikace.

Přihlášením odběru souhlasím se zpracováním os. údajů dle zákona

ZavřítZavřít

Chcete si přečíst skvělý článek? Zajít na konferenci, kde přednáší (há)jendičky? A být v centru dění?

Registrujte se a sledujte aktuality ze světa online a výkonostního marketingu v našem Newsletteru.