Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu
Jednička v internetovém poradenství
a výkonnostním marketingu

Strategie pro sociální sítě

Miliony Čechů používají Facebook, několik desítek tisíc je na Twitteru. Firmy chápou, že sociální sítě mají v rámci on-line marketingu a PR své důležité místo. Chopte se příležitosti a nechte si od nás vypracovat strategii působení v sociálních sítích.

 • Nadefinujeme vhodné cíle vašeho působení v sociálních sítích.
 • Ukážeme vám, jak jich dosáhnout.

Zaujala vás tato nabídka?

Objednejte si naše služby

nebo zavolejte na
272 763 111

Sociální sítě jsou jedinečným marketingovým nástrojem, se kterým se k cílové skupině dostanete velmi blízko. Soustředí se na nich nezanedbatelné množství uživatelů a cenné je i to, že podporují loajalitu stávajících klientů a zákazníků a fungují i jako nástroj PR a link buildingu - přináší další výhody v SEO. Pravděpodobně uvítáte, že na nich lze dosáhnout výjimečných výsledků i bez vysokých investic.

Nabízíme vám podrobnou strategii, která je šitá na míru vašemu projektu. Strategie je základním kamenem pro vaše působení v komunitních sítích. Obsahuje konkrétní metody a kreativní nápady, které jen čekají na realizaci.

Strategie vám pomůže:

 • odhalit potenciál, který se v sociálních sítích skrývá
 • stanovit si cíle a dosahovat jich
 • zjistit, jak získávat fanoušky a odběratele
 • rozhodnout, co na sociálních sítích publikovat
 • propojovat web se sociálními sítěmi
 • rozhodnout, zda je pro vás vhodná PPC reklama na Facebooku
 • zůstat v souladu s pravidly (žádné riziko ztráty účtu atp.)

Můžete si vybrat ze dvou variant strategie. První se týká Facebooku, zatímco ve druhé reflektujeme i ostatní sociální sítě.

Varianta A: Facebook

Ve strategii se zaměříme na definování cílů a na konkrétní metody, jak cílů dosahovat. Popíšeme vaši cílovou skupinu a její specifika v rámci FB, prověříme aktuální stav vaší prezentace na Facebooku. Vytvoříme plán, jak by měla vypadat vaše oficiální stránka, navrhneme, jak získávat fanoušky. V dokumentu naleznete také doporučení pro vytváření aplikací, provázání Facebooku s webem a PPC reklamu. Na konci dokumentu uvedeme shrnutí vhodných aktivit podle priorit.

Pro koho je varianta A vhodná

Tato varianta je vhodná především pro ty firmy a organizace, které potřebují zlepšit svůj stávající profil na Facebooku, nebo naopak pro ty, které chtějí s prezentací na nejkomplexnější a nejpoužívanější sociální síti teprve začít. Jsou to firmy a organizace, které stojí o přímý kontakt s cílovou skupinou – potencionálním nebo stávajícím zákazníkem.
Strategii využívají jak e-shopy, tak obsahové servery. Vhodná je také pro organizace a firmy podnikající nejen na internetu (restaurace, divadla, ZOO apod.).

Varianta B: Facebook a další sociální sítě

V této variantě se kromě Facebooku zaměříme na využívání dalších sociálních sítí. Zhodnotíme, které mají pro daný projekt smysl, a nastíníme konkrétní kroky, jak jich využívat. Zabýváme se video servery (YouTube, Stream), Location Based Services (služby založené na poloze uživatele jako je Foursquare, Gowalla, Fiddme a další) a dalšími specializovanými komunitními sítěmi jako je Twitter a Flickr.

Pro koho je varianta B vhodná

Tato varianta je vhodná především pro větší firmy a organizace, které už mají své příznivce, a dostatek zajímavého obsahu vhodného k online sdílení (fotky, videa, infografiky, statistiky). Strategie je ideální pro organizace, které nabízejí neobvyklý a zajímavý produkt či službu, chtějí pojmout sociální sítě komplexně a mají chuť se jim průběžně věnovat.
Typicky se jedná například o cestovní kanceláře, gastronomické organizace, televizní kanály a rádia, velké specializované firmy, které se stávají autoritami v oboru. Bývají to ale i drobní průkopníci se zajímavým zbožím, které má potenciál na sociálních sítích zaujmout.

Případová studie

Progresivní kampaň na Facebooku "Klikni si pro slevu", během 7 měsíců přinesla Generali 4 000 nových pojistných smluv.

Generali

Proč spolupracovat s H1.cz?

 • Využíváme nejkvalitnější nástroje na trhu
 • Jsme partnerem Google
 • Naše hodnocení se odvíjí od našich výkonů

Související služby

Audit sociálních sítí

Neplní vaše aktivita na sociálních sítích vaše představy a cíle? Rádi byste v této oblasti vytěžili více? Vaše dosavadní působení zhodnotíme a poradíme vám, jak odstranit případné nedostatky a svou aktivitu rozšířit.

Správa PPC kampaní

Nechte si od nás navrhnout strategii, strukturu i vhodné metriky úspěšnosti propagace. Správa PPC kampaní od H1.cz zahrnuje i průběžný monitoring a optimalizaci PPC kampaně, o kterých vás budeme pravidelně informovat.

Kampaně na Facebooku

Využijte potenciálu, který Facebook nabízí, a uspořádejte na této sociální síti jednorázovou kampaň.

Reklama na Facebooku

Jistě znáte jednu z nejrychleji rostoucích sociální sítí, sdružující dnes již přes 1 milion Čechů. Z pohledu marketérů je její oblíbenou součástí prostor pro placenou reklamu, tak zvané Facebook Ads.

Certifikáty a členství v odborných asociacích

Certifikovaná agentura Sklik Certifikát Mergado

Všechny certifikáty

Poznejte úspěšný příběh H1.cz

Za 10 let naší činnosti jsme se stali jedničkou na trhu, získali strategického partnera a nyní hodláme svou pozici upevnit i v rámci celoevropského trhu.

2005
Vzniká H1.cz
2008
Zakládáme firemní Facebook a Twitter
2009
Lupa vyhlašuje náš Twitter jako nejprofesionálnější profil v ČR
2010
Spravujeme největší útraty na trhu PPC reklamy
2011
Spojení firem Ataxo a H1.cz
2012
Spuštění nového webu H1.cz
2013
QUISMA a GroupM kupují Hájedničku
2014
CopyCampíme potřetí a stanujeme na IAC 2014

Zobrazit celý příběh H1.cz

Přihlaste se k odběru zpravodaje H1.cz

Odborné články a pozvánky na konference nebo školení, nové informace o lidech a nových projektech. Po registraci můžete stahovat naše mnohé publikace.

Přihlášením odběru souhlasím se zpracováním os. údajů dle zákona

ZavřítZavřít

Chcete si přečíst skvělý článek? Zajít na konferenci, kde přednáší (há)jendičky? A být v centru dění?

Registrujte se a sledujte aktuality ze světa online a výkonostního marketingu v našem Newsletteru.